T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAĞCILAR - Ahi Evren Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İş Takvimi

 

 

AÇIK ÖĞRETİM İMAM HATİP LİSESİ MEZUN-1 ve MEZUN-2 GRUPLARI ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!

SINAV SAATLERİ DEĞİŞTİ!!!

 

  Beklenen karar verildi! Lütfen dikkatlice okuyunuz.  

* Yüz yüze eğitim verilen okul/kurumlarda yoğunlaştırılmış eğitimler, 03 Şubat 2020 tarihinde başlamış olup koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinde tatil edilmişti.  

*2020/1 sayılı Genelge'nin 6'ncı maddesinde yoğunlaştırılmış eğitimler için belirtilen süreler tamamlanamadığından bu dersler için dönem puanı oluşmamış, notlar girilmemiş ve bu konuda bir karar bekleniyordu. Okulumuzda bu durumda MEZUN-1 VE MEZUN-2 gruplarımız bulunmaktadır.   

* Bu durumda olan öğrencilerimiz için Genel Müdürlüğümüz tarafından - Bakan Olur'u- alınmıştır.  

* Olur'a göre bu öğrencilerimiz için tamamlanamamış süreler için 31.08.2020 tarihinden itibaren üç hafta telafi eğitimi yapılacaktır.  

* Bu telefi eğitimi sonrası MEZUN-1 grubumuza 21 EYLÜL 2020 Pazartesi günü saat 10.00'da  Kuran-ı Kerim 3, Arapça 3 ve Hadis 1 derslerinden sınav yapılacaktır. Bu sınavlardan alınan notların aynısı Kuran-ı Kerim 4, Arapça 4 ve Hadis 2 derslerine *Bakan Oluru* şeklinde girilecektir. Yani Kur'an-ı Kerim 3'ten geçen veya kalan Kur'an-ı Kerim 4'ten de geçecek veya kalacaktır.   

* Bu telefi eğitimi sonrası MEZUN-2 grubumuza 22 EYLÜL 2020 Salı günü saat 10.00'da Kuran-ı Kerim 7, Mesleki Arapça 7, Hitabet 1, Seçmeli Dini Musiki 1 ve Seçmeli Tezhib 1 derslerinden sınav yapılacaktır. Bu sınavlardan alınan notların aynısı Kuran-ı Kerim 8, Mesleki Arapça 8, Hitabet 2, Seçmeli Dini Musiki 2 ve Seçmeli Tezhib 2 derslerine *Bakan Oluru* şeklinde girilecektir. Yani Kur'an-ı Kerim 7'den geçen veya kalan Kur'an-ı Kerim 8'den de geçecek veya kalacaktır.  

* Bu sınavlara tarih ve saatinde katılmayanlar hakkında tekrar bir sınav asla yapılmayacaktır. Kaçıranlar şubat 2021 tarihinde kayıt yenileyip normal dönemde derslerini verebilecektir.  

* Telafi eğitimi sonunda bu sınavlardaki yüz yüze eğitim derslerinden başarısız olan öğrenciler için Eylül ayı içerisinde ek sınav yapılacak ve ek sınav tarihleri sosyal medya hesaplarımız ve okul web sitemizde duyurulacaktır.   * Hak kazananlar için mezuniyet işlemleri bu notların girişlerinin tamamlanması sonrasında başlayacaktır.

         

  

 

DİKKAT!!!

ŞUBAT ve HAZİRAN SORUMLULUK-EK SINAV TAKVİMİ HER ZAMAN MESLEKİ AÇIKLİSE BÖLÜMÜ KENDİ LİNKİNDE PAYLAŞILACAKTIR.

Lütfen tarih, saat ve önemli açıklamaları oradan dikkatlice inceleyiniz.

  

 

 

2020-2021 Eğitim/Öğretim yılı, Ahi Evren Kız Anadolu İmam Hatip Mesleki Açıköğretim Lisesi Yüz yüze Eğitim akademik iş takvimi aşağıda belirtilmiştir.

DİKKAT!

* Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze eğitimler bir eğitim öğretim yılında iki dönem olarak planlanır. Her dönem 18 haftadan oluşur ve 4 haftadan fazla devamsızlıkta o dersten not durumu ne olursa olsun kalınır

* Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze eğitimler zorunlu haller dışında örgün eğitim ile başlar, örgün eğitim ile tamamlanır.

* Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü aşağıda sıralanan iş ve işlemlerin tarihini değiştirme hakkına sahiptir. Takibinden öğrenci sorumludur

* Sarı renk yüzyüze eğitim iş takvimidir. Bu tarihlere uyulması zorunludur. Bu tarihler dışında sınav, iş ve işlemler yapılmayacaktır.

 

AHİ EVREN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ,

 

2020-1. DÖNEM İŞ TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

2020-2. DÖNEM İŞ TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 19.09.2016 - Güncelleme: 16.09.2020 11:43 - Görüntülenme: 4703
  Beğen | 4  kişi beğendi